Fintech & Insurtech Asociácia Slovenska Aktuálni členovia Chcem byť členom Ciele Asociácie CEE Spustenie Iniciatívy Európskej značky Fintech Kliknitie na tlačidlo nižšie pre viac informácií v našom príspevku na LinkedIn. Navštíviť LinkeIn príspevok FINAS sa zúčastnil najväčšej SAAS konferencie na Slovensku! DIGIWEEK BRATISLAVA Pozrite si našu business prezentáciu Prečítať PDF Prvý ročník Slovak Fintech Awards Kliknitie na tlačidlo nižšie pre viac informácií v našom príspevku na LinkedIn. Navštíviť LinkeIn príspevok Strategies for
Enduring Success
Naše služby Kontaktujte nás
Finas Network

FINAS Ekosystém

HR, Consultants, Community, Platforms

Innovation, Research

Regulators, Education

O násZ našej vízie sa stal jasný cieľ a to byt súčasťou kľúčového ekosystému finančných, prioritne fintechových centier Európy a naštartovať „Building innovation culture“.

Vytvorili sme základnú podobu funkčnej platformy. Stále je však pred nami množstvo práce. Momentálne sa snažíme pomenovať konkrétne kroky k tomu, aby sa tento cieľ stal realitou. Slovensko postupne ukotvujeme ako krajinu s inovačným potenciálom, s čiastočne funkčným ekosystémom.

0

rokov skúseností

0

konzultácií

0

Firiem

Dosah činnosti

Fintech ovplyvňuje všetky druhy priemyslov
  • Telecom & IT
  • Zdravotníctvo
  • Predaj
  • Energie & Siete
  • Médiá & Zábavný priemysel
  • Financie
  • Doprava, Mobilita & Oddych

Ciele asociácie

Piliere úspechu

Komunita, založenie
asociácie FINAS (Innovation Culture)
Inovačná infraštruktúra, z ktorej má prosperitu celá krajina aj región
Lokalita ako nevyužitý dar – marketing krajiny
Slovensko ako centrum zamerané na finančné inovácie v CEE regióne
Naštartovanie „Fee Businessu“

Prečo si vybrať práve nás

Davy Čajko

Prezident

Pavol Čverha

Vice Prezident

Kenneth Kumor

Vice Prezident

Zdenko Banci

Interný audit

Jana Péliová

Zakladajúci člen

Roman Kazička

Zakladajúci člen

Davy Čajko

Mám za sebou 22 rokov skúsenosti a množstvo úspešných projektov. Pred 5 rokmi sme položili základ s úplne novou témou, ktorá štartovala zásadné zmeny vo Finančnom svete „Fintech“. Ako prvý vrchol uzatvorenia nášho plánovaného cyklu vnímame založenie entity Clubu a NGO FINAS, ktorá bude môcť raketovo štartovať nové projekty v tejto téme, primárne pre svojich členov.

Pavol Čverha

Som rád, že ako odborník na financie a bankovníctvo mám priestor diskutovať s profesionálmi a prispieť svojimi viac ako 10 ročnými skúsenosťami práce v bankovníctve, ktoré som získal ako chief legal officer, Head of SME financing, poradca CEO alebo člen dozornej rady. K rokom práce v rámci bankovníctva pridávam aj skúsenosti z externého poskytovania právnych služieb bankám, ako člen tímu bankovníctva a financovania v advokátskej kancelárii Prosman & Pavlovič.

Kenneth Kumor

V rámci FINAS chceme docieliť, aby na Slovensku vznikalo viac firiem s ambíciou uplatniť sa vo Fintech & Insurtech sektoroch, a aby mali vhodné podmienky a prostredie.

Zdenko Banci

Oslovila ma dynamika rozvoja tejto oblasti a namotivovala ma partia šikovných a rozhľadených kolegov. Od roku 2000 sa profilujem na finančnom trhu; v  poisťovni som vybudoval a riadil útvar interného auditu, vo vedení samostatného finančného agenta som bol zodpovedný za vývoj a implementáciu nových IT nástrojov a fintechov. Súčasne som na poste odborného garanta pôsobil v internom audite. Bude mi cťou využiť získané znalosti v prospech vytvorenia a fungovania perspektívneho segmentu pod hlavičkou FINAS.

Jana Péliová

Od roku 1999 pôsobím na Katedre financií (Ekonomická univerzita v Bratislave), kde sa okrem zamerania na financie v najširšom zmysle slova snažíme aj o podporu inovačného potenciálu u našich študentov. Od januára 2019 som slovenským koordinátorom projektu financovaného z programu Horizontu 2020 FINancial Supervision and TECHnological Compliance training programme – FIN-TECH, do ktorého zapájame viaceré zložky fintech ekosystému. Prepojenie akadémie a praxe je to, čo nás ako spoločnosť posúva dopredu.

Roman Kazička

Roman je Enterprise Architect. V súčasnosti sa zameriava na poradenstvo, vzdelávanie, písanie kníh, evanjelizáciu systémového prístupu v IT. Napísal eBook – Dokumentácia v IT? – Strata času alebo strategického majetku? Je autorom niekoľkých originálnych metodík – „7Ds-Seven Disciplines for successful solutions“, „APV-Assets-Perspectives-Views“, „Q12-12 quadrants for successful business“.

Stupne partnerstiev

Benefity pre členov

Naši partneri

hubhub-black
City-TLV-with-subtitle
fintech-masterr-bw
dadas
2